Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA

Vytvořili jsme pro Vás nejčastější dotazy a informace ohledně šperků. Věříme, že Vám pomohou při nákupu a orientaci ve špercích obecně.

   


Novinka pro rok 2019

Už Vás někdy napadlo, že by bylo super, mít stejné náušnice, jako má vaše dcerka, ale s dospěláckým zapínáním a trošku větší?

Zde se můžete podívat na soupravy, které jsme pro vás připravili.

 

 

Cena je za oba páry, doprava samozřejmě zdarma bezpečnostní zásilkou a výměna, nebo vrácení peněz snad ani nemusíme zmiňovat.


 

1. Bezpečnost při nákupu šperku

určitě chce mít většina z vás jistotu, že při nákupu šperku, který má většinou relativně vysokou hodnotu, nenarazíte na podvodníka.

Rada je celkem jednoduchá. Stačí si na adrese Puncovního úřadu ověřit registraci obchodníka. Zadáte např. IČO a je to. Pokud je obchodník registrován, podléhá velmi přísné kontrole veškerého zlatého a stříbrného zboží, které Puncovní úřad nepravidelně fyzicky kontroluje kus po kuse. Veškeré šperky tak musí splňovat přísné podmínky a musí mít předepsané puncovní značky. Když to zjednodušíme, každý kus projde státní zkušebnou (puncovním úřadem) ano opravdu každý kus až na naprosté výjimky zanedbatelné váhy dle zákona. Takže patrně neexistuje obor, kde by byla tak přísná kontrola. Díky tomu máte téměř jistotu u registrovaných obchodníků.

Dále je dobré ověřit, zda má daná společnost nějakou historii, kdy byla např. zaregistrována. Při dnešním téměř okamžitém šíření informací, nelze utajit jakýkoli případný podvod. Ihned se ho dozvíte na internetu. U starších společností je to téměř vyloučeno.  

 


 

2. Jaké zlato kupuji

Na našem trhu se asi z 90% prodávají šperky ze zlata ryzosti 585/1000 což je 14 karátů(58,5% zlata v dané slitině).

Některé šperky jsou v ryzosti vyšší a to 750/1000 to je 18 karátů, tedy 75% zlata. Ale je to spíš výjimečné, není o něj velký zájem.

Zlato (ryzí, tedy 100% zlata) je vždy žluté (ryzost 1000/1000, resp. 24 karátů).

Šperky se běžně z ryzího zlata nevyrábějí– důvod je ekonomický a hlavně technicky je to velký problém. Ryzí zlato je moc měkké. 

Zlatý šperk je vyroben ze slitiny zlata a dalších kovů. Znamená to, že ke žlutému zlatu jsou přidány další kovy, které mohou výsledný šperk „obarvit“ dle záměru výrobce (nažluto, načerveno, nabílo…). Ale ani tzv. bílé zlato nedosahuje 100% bělosti, protože vždy jde o výsledek vzájemného působení "barvicích" vlastností několika kovů, které jsou sice různě účinné, ale vždy také působí zlato, jehož je ve slitinách významný podíl (viz ryzosti). Proto i šperky z bílého zlata jsou téměř vždy pokrývány slabou vrstvou rhodia, která zlepší vzhled šperku.

Současný trh preferuje zlato „bílé“. Do slitiny se přidává přesný poměr příměsí (stříbro, měď, zinek a další)

U žlutého zlata je to měď a stříbro. Zlata je vždy stejně a příměsi se dle potřebné tvrdosti a barvy kombinují v přesném složení.

Každá slitina má navíc svou registraci u Puncovního úřadu.

Na šperku najdete několik puncovních značek hlavní je státní punc a ryzost.Dále odpovědnostní značka výrobce, nebo dovozce. Ostatní už nemají velký význam a nejsou povinné, spíše jde o značku a marketing.


 

3. Diamanty a jejich parametry

Jaký je například rozdíl mezi diamantem a briliantem?

Rozdíl mezi diamantem a briliantem je jednoduchý. Pokud najdete surový kámen, jde o diamant, jakmile ho necháte vybrousit, říká se mu již briliant, podle brusu, který je nejčastější "briliantový" Takže správně již kupujete briliantové šperky, ale jelikož většina zákazníků hledá např. "diamantový prsten" používáme toto pojmenování i u popisu produktů a neřešíme, co je správně. Není to důležité a všichni vědí o co jde.

Doporučujeme krátké video o broušení diamantu a zajímavostí s tím spojené. Jednoduché a zajímavé video je zde

Certifikace diamantů a jejich hodnocení se též nazývá 4C (jsou to čtyři základní kritéria: Carat –váha, Color -barva, Clarity –čistota, Cut -brus)parametry najdete v této zjednodušené tabulce:

 

 

Součástí diamantových šperků je samozřejmě certifikát parametrů diamantu (dle výrobce), již popsaných 4C 

  


 

4. Dětské náušnice - jakou velikost zvolit

Protože dětské náušničky ve většině případů nechceme kupovat např. po roce nové, musíme zvolit správnou velikost tak, abychom měli určitou rezervu do budoucna.Naše věkové doporučení je velmi obecné a nedá se z něho přesně vycházet. Každé dítě je jiné, má větší, nebo menší ouška, různě silná a velmi často také píchlou dírku různě vysoko a to vše dohromady může způsobovat značné rozdíly.
Nejdůležitější je rozměr!

Pro vaši lepší orientaci ve velikostech, jsme připravili jednoduchý nákres. Nemusíte hledat žádné složitosti, je to velmi jednoduché.

Nejduležitější je změřit kolik mm je od dírky dolů na konec boltce ouška, pak už jen odhadnout, kolik mm přidat, aby náušničky měly dostatečnou rezervu a máte výslednou výšku náušnice.

Záleží na vás, jakou rezervu zvolíte. Někdo chce mít dětské náušnice třeba jen na necelý rok po narození a následně kupuje jiné, již větší, někdo si nechá větší rezervu, třeba na 3 roky, ale vždy pamatujte, žepro kojence jsou určeny ty nejmenší náušničky z nabídky a to výška 11 a 12mm.Můžete samozřejmě zakoupit větší náušnice, ale bude chvilku trvat, než do nich vaše mimi doroste a budou působit větší, což je samozřejmě jen dočasný estetický problém a je to čistě na Vás...

Pro jednoduchost můžete vycházet z našeho doporučení, kdy rozměr od dírky ke konci ouška je stejný, nebo menší, než rozměr, který přidáte pod ouškem, oba rozměry sečtěte a máte výšku dětské náušnice, která je v popisu a ve filtru velikostí.

Pokud se netrefíte, jedna výměna náušnic je automaticky zdarma - u nás neplatíte poštovné ani při koupi, ani při výměně. Stačí mail s požadavkem na výměnu a číslo nového modelu dětských náušnic, které obratem zašleme. Navíc náušničky stačí odeslat v bublinkové obálce doporučeně, takže žádné složité balení.

Jedna rada na závěr.Pokud se bude ouško teprve propichovat, nebo nastřelovat, trvejte na tom,aby dírka nebyla moc vysoko, jinak budou náušničky vypadat divně, nebo je nebude ani možné dostat na ucho(ideální je +/-5mm). Poslední dobou je to velmi rozšířený problém a sami nechápeme proč. Jediné co nás napadá je, že se paní doktorky takto chrání před případným problémem při natržení boltce, což se někdy může stát. Děti si často s náušnicemi hrají, tahají, apod. Bohužel to je ale nešťastné řešení, protože Vám pak nezbude, než zakoupit dětskénáušnice na šroubek.

Na fotografii níže vidíte, že holčička (naše příbuzná) má ouško velmi baculaté a navíc se "povedlo" dírku udělat asi1cm od spodku ucha, což je extrémně moc. Takže řešení bylo jasné ;-)

 


 

5. Jak zajistit dětské náušnice proti ztrátě (zamknout)

Jak jste se již patrně dočetli, je možné náušnice po nasazení do ouška tzv. zamknout. Jednoduše se zajistí ohnutím konce drátku, který se vkládá do očka při zapínaní, mírně nahoru. Ohnutí provedete až po nasazení a zapnutí náušniček. Stačí k tomu malé kleštičky a je zajištěno. Zvládnete to bez problémů sami. Samozřejmě toto není podmínka, pokud je ale budete stále ztrácet a napružení drátku zapínání nebude stačit, je to jednoduché řešení.

Drátek (vrchní část zapínání nad kloubem) je velice průžný a můžete s ním dělat prakticky cokoli. U náušnic dejte pozor úplně dole v místě, kde je zapínání přiletováno k samotné ozdobné části náušnice. Toto místo pružné rozhodně není, takže drátek ohýbejte jak chcete, ale toto spodní místo vždy fixujte při takové úpravě.


 

Zde se ještě můžete podívat na možnou úpravu drátku zapínání. Každé ouško je jiné a občas je potřeba náušnice trošku doladit, aby seděly co nejlépe.


 

6. Doprava šperku

Není riziko posílat šperky poštou?

Rozhodně není, spíš naopak. Doprava šperků je u nás vždy zdarma,nic neplatíte a to ani při případné výměně. Využíváme Českou poštu aspeciální bezpečnostní obálku pro ceniny.Tato zásilka má odlišný režim od běžných balíků a je vhodná pro zasílání šperků, peněz, dokladů atd... Zásilku nelze nijak otevřít bez porušení, je samozřejměpojištěna proti ztrátě a to až do 1mil Kč.Tento druh zásilky se nám za více než 20 let praxe nikdy neztratil. 

Vás, jako zákazníky toto ale nemusí vůbec trápit.Veškeré riziko je pouze na naší straně až do převzetí zásilky.My zásilku pojišťujeme a odesíláme, takže i my bychom řešili případnou ztrátu a náhradu od pojišťovny. Znovu opakuji, že za 20 let se to nestalo.

 


 

7. Výměna a vrácení šperku

Co když budu potřebovat šperk vyměnit, nebo vrátit?

Není to vůbec žádný problém. Jednoduše si na poště zakoupíte "bezpečnostní obálku pro cenné psaní" která stojí asi 10,- Kč a šperk nejlépe v bublinkové folii zašlete zpět na naši adresu. O zbytek se již postaráme. Ideální je předem zavolat, nebo napsat e-mail, chat a domluvit co konkrétně požadujete.Při vracení šperku odesíláme peníze obratem, stačí připsat vaše číslo účtu.


 

8. Velikosti prstenu

Jak mám zjistit například velikost zásnubního prstenu pro partnerku?

Často se jedná o dárek a překvapení, takže s velikostí to není jednoduché. Jedná se o vnitřní velikost šíny (kroužku prstenu) obvod, průměr, je to jedno - přepočítáme. 

Existuje několik možností. Buď velikost jednoduše znáte, nebo tajně změříte jiný prstýnek, který nosí na daném prstě, nebo se na velikost zeptáte, ale to už nebude překvapení,nebo jednoduše velikost odhadnete (nečekejte, že se trefíte, velikostí je více než dvacet) a následně se prstýnek vymění.

Poslední varianta je velmi častá. Většina mužů nebude např. u zásnubního prstenu znát velikost. Jednoduše si vyberte z naší nabídky a velikost neřešte. Partnerka bude překvapena a o to jde především. Prsten s největší pravděpodobností sedět nebude, ale to nevadí. Vaše partnerka vám již přesnou velikost sdělí a my hned začneme vyrábět nový prsten. Jakmile bude hotov, jen se vymění poštou kus za kus a máte originál přesné velikosti - vyřešeno.


 

9. Jak dlouho trvá dodání šperků a kdy objednat prsten

Naprostou většinu zlatých a stříbrných šperků máme skladem v e-shopu, takže jemůžete mít hned následující pracovní den vč. dětských náušnic.

Šperky, které jsou označeny "NENÍ SKLADEM" dodat nemůžeme a nejdou ani objednat. Bohužel nemáme většinou vůbec tušení, kdy budou ve výrobě. Výrobce vždy dělá přibližně jen 1/3 svého sortimentu a i když dané modely máme objednané, vůbec nemusí několik měsíců přijít.

Šperky s diamanty dodáme většinou do 2 až 5 dnů (Diamantové šperky máme na společném skladě s naším velkoobchodem). 

Diamantové prsteny je důležité nakupovat včas, nejlépe 4 až 5 týdnů před zamýšleným předáním. Často se musí vyrobit na daný rozměr, protože existují velikosti prstů 48, 49,50,51...až 67. Není možné mít všechny velikosti skladem. Některé velikosti většinou máme, ale je to jen zlomek z celkových možností. Navíc se sklad velmi rychle mění, takžezásnubní a diamantové prsteny vždy objednávejte s předstihem. Vyhnete se spoustě problémů s termínem. Vždy lépe dříve, klidně i 2 měsíce předem. Šperk si necháme u nás, abyste ho nemuseli platit dříve a dodáme na přesně určený termín. 


 

 

10. Jakou mám záruční dobu

Na naše diamantové šperky jezáruka až 10 let. Na běžné zlaté a stříbrné šperky 2 roky. U produktu je vždy záruka uvedena. 

Pokud máte u nás zakoupen šperk v hodnotě desítek tisíc Kč, bude oprava často zdarma i po záruce, záleží samozřejmě na rozsahu, ale běžné úpravy a opravy vč. čištění, leštění, atd. Vám rozhodně účtovat nebudeme. Máme zájem, abyste byli spokojeni a vrátili se k nám při další příležitosti.